Projekty edukacyjne

Uczymy dzieci – wspólnie tworzymy przyszłość

 

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków wraz z zagranicznymi partnerami oraz Uniwersytetem Gdańskim zakończyło realizację projektu „Żyjemy w zgodzie z naturą. Program edukacyjny dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego” finansowanego z programu Erasmus+. Efektem współpracy jest nowoczesny program nauczania o ptakach i przyrodzie dostępnego dla wszystkich nauczycieli z Polski, Słowacji, Czech, Irlandii, Macedonii i Hiszpanii oraz przeszkolenie wybranych nauczycieli z tych państw. 

Program zawiera nie tylko opracowaną przez ekspertów metodologię nauczania wraz z materiałami edukacyjnymi i scenariuszami zajęć, ale także aplikację mobilną dla dzieci ze szkół podstawowych oraz inne pomoce dydaktyczne do interaktywnej pracy z najmłodszymi.

Materiały edukacyjne dostępne są na stronie Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków:  https://otop.org.pl/naszeprojekty/edukujemy/zyjemy-zgodzie-natura/,

a filmy ze szkolenia w Irlandii na stronie

https://www.youtube.com/user/SpringAlivenet/videos?sort=dd&view=0&flow=grid&live_view=500

Wszystkie materiały są na licencji CC BY 4.0, czyli do bezpłatnego i nieograniczonego korzystania.

W projekcie wzięły udział wybrane organizacje pozarządowe zajmujące się ochroną ptaków zrzeszone w ramach międzynarodowej federacji BirdLife International.  Poza Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków, które prowadziło projekt, zaangażowały się w niego Hiszpańskie Towarzystwo Ornitologiczne (SEO), Słowackie Towarzystwo Ornitologiczne (SOS), Macedońskie Towarzystwo Ekologiczne (MES), Czeskie Towarzystwo Ornitologiczne (CSO) oraz stowarzyszenie BirdWatch z Irlandii (BWI).

Partnerem merytorycznym projektu, odpowiedzialnym za stworzenie materiałów dla nauczycieli, był zespół Uniwersytetu Gdańskiego w składzie: dr Ryta Suska-Wróbel (kierownik – Wydział Biologii), dr hab. Agnieszka Nowak-Łojewska (Wydział Nauk Społecznych), dr Iwona Majcher (Wydział Biologii), dr Beata Michno (Wydział Biologii), mgr Katarzyna Rosińska (Wydział Biologii), mgr Krzysztof Stępniewski (Wydział Biologii).

ساخت اپلیکیشن

صندلی اداری

آموزش وردپرس

آموزش وردپرس

مبلمان اداری

طراحی قالب وردپرس

نیازمندیها

طراحی اپلیکیشن

Comments are closed.